Kilitli parke taşı, çok sık kullanılan ve çok sayıda avantaja sahip olan beton özellikteki bir yapı ürünüdür. Günümüzde çok çeşitli alanlarda kullanım imkânına sahip olması, avantajlı olduğunu da doğrudan ortaya koymaktadır.

Kilitli parke taşı, birkaç tane isimle daha adlandırılmaktadır. Bunlardan en bilineni âşık taşı ismidir. Bu taş modeli Türk Standartları Enstitüsü tarafından belirlenen standartlarda üretildiği için gerek kalite gerekse de uyum konusunda herhangi bir sorunla karşılaşılmamaktadır. Ürün kullanılacak alana göre estetik formu koruyabilmek adına çeşitli renk tonlarında da üretilebilmektedir.

Âşık taşı yani kullanımda olan adıyla kilit parke taşı sıklıkla; cadde, sokak, park alanları, Okul bahçeleri ve okul çevresi, halka açık olan mekânlar, gezi- eğlence alanları, eğimli ve düz yollar, kaldırımlar olmak üzere çok çeşitli kullanım alanı bulunmaktadır. Bu âşık taşı aynı zamanda belediye ve çevre düzenleme konusunda da sıkça kullanıma sahiptir. Beton özellikte olan bu taş parke elemanları içerisinde temel öğelerden olup farklı renklerde ve farklı boyutlarda üretilebilmektedir.

Karo yapımı konusunda bilinmesi gerekenler, ilk olarak bina çevre düzenlemesi için büyük önem taşımaktadır. Bir alana kilitli parke taşı döşenebilmesi ve bu işlemin kusursuz bir şekilde tamamlanabilmesi için dikkat edilmesi gerekenler;

 

  1. İlk olarak kilit taşı yapımı için alanda kullanılacak olan parke taşının ne kadar olacağı detaylı bir şekilde hesaplanmalıdır. Bunun içinde alanın boyutlarının doğru bir biçimde hesaplaması gerekmektedir.
  2. Ardından alan içerisinde kullanılacak olan parke taşının hangi renkte olması isteniyorsa eğer katalog içerisinden o renklerin ve o renge ait olan sayının seçilmesi gerekmektedir.
  3. Ürünün nereye yüklenmesi gerektiği, uygulamanın nasıl yapılacağı konusundaki detaylar mutlaka konuşulmalı ve taraflar arasında netleştirilmelidir.

 

Kilit taşı fiyatları Ankara içerisinde hizmet veren firmamızdan ayrıntılı bir şekilde yer almaktadır. Firmamızdan ihtiyacınıza uygun özelliklere sahip olan kilitli parke taşı ürününü sipariş edebilir ve anlaşılan süre sonunda ürün teslimatını tarafınıza alabilirsiniz. Çünkü Ankara’da hizmet veren firmamız, bünyesindeki en iyi ve de en doğru üretim uygulamalarını sizler için başarıyla gerçekleştirmektedir.